Під час війни сотні спортивних об’єктів в Україні вже були пошкоджені. Але спортсмени не лише продовжують тренуватися в умовах війни, а й тримають інформаційний фронт.
– «Нам боляче дивитися на зруйновані спортивні зали, стадіони та наші будинки. Ми закликаємо весь світ підтримати бойкот виступів російських спортсменів і команд у будь-якому статусі на будь-яких змаганнях, поки в Україні триває війна. Ми звертаємося до всіх спортсменів, до всіх країн – підтримайте наші вимоги, донесіть масштаби трагедії до президентів ваших спортивних федерацій. Нам просто зараз потрібна ваша допомога, щоб боротися за нашу свободу, життя та мир».
Харків
Школа Nо134
Приміщення школи було зруйновано в перші дні війни. Замість дзвоника на урок тут лунає сирена, яка попереджає місцевих жителів про загрозу обстрілу. Якимось дивом вцілів баскетбольний майданчик, розташований біля школи. На ньому продовжують тренуватися діти, які залишилися у Харкові.
На фото: хлопчики і дівчатка тренується на баскетбольному майданчику біля зруйнованого приміщення 134 школи Харкова.
Стадіон “Динамо”
На цьому стадіоні відбуваються ігри української регбійної ліги, а також легкоатлетичні тренування спортсменів. У березні 2022 року на стадіон було скинуто кілька авіаційних бомб, які частково зруйнували трибуни та покриття легкоатлетичних доріжок.
На фото: Тренування регбійного клубу «Легіон XIII» на пошкодженому ракетами стадіоні «Динамо».
Ракета пробила трибуну і кілька шарів технічного покриття арени.
Легкоатлети продовжують тренування на непошкодженому покритті, пробігаючи повз вирви.
Басейн “Акваарена“
Біля басейну пробито дах, снаряд пройшов крізь жіночу роздягальню та розбив скляний фасад приміщення, де розташований басейн.
На фото: Ігор Червінський – український плавець, багаторазовий призер Європи та Світу з плавання, учасник чотирьох Олімпійських ігор стоїть посеред непрацюючого басейну.
В жіночу роздягальню влучив снаряд, залишивши на згадку величезну діру в стелі.
“Уніфехт”
5 березня 2022 року російський військовий літак розбомбив спортивний клуб «Уніфехт» ХНУ імені В. Н. Каразіна, що в Харкові. Спортсмени, які стали очевидцями авіаудару розповідають, що російський літак летів дуже низько і не міг не розуміти, що атакує спорткомплекс і житлові будинки, а не військовий об’єкт.
Одна з бомб влучила в приміщення спорткомплексу зруйнувавши кілька поверхів будівлі та звільнила спортстменів-фехтувальників від великого тренувального центру.
На фото: фехтувальники в повністю зруйнованому залі «Уніфехт».
Київ
Спорткомплекс “Авангард”
Дитячий баскетбольно-гімнастичний центр зазнав руйнувань, коли ракетами обстріляли телевізійну вежу поруч із залом. Вибиті вікна, понівечений паркет, місцями обвалилася стеля.
На фото: баскетболісти зайшли в колишній рідний зал, щоб залишити м’яч у кільці.
Футбольне поле на Оболоні
У березні одна з ракет влучила в житловий будинок в Оболонському районі Києва. Дивно, але футбольне поле біля будинку залишилося неушкодженим і на ньому досі тренуються та грають дитячі футбольні команди.
На фото: молоді кияни грають у футбол біля зруйнованої будівлі.
Спортзал “Форвард”
Спортзал «Форвард», розташований на проспекті імені Валерія Лобановського, був обстріляний у лютому і зазнав значних ушкоджень. На сьогоднішній день частково відновлено лише дах. Тут тренуються бодібілдери збірної України IFBB, які зараз готуються до міжнародних змагань «Arnold Classic Europe». Спортсмени ФББУ заявляють, що бойкотують усі турніри, до яких будуть допущені представники Росії та Білорусі.
На фото: розминка бодібілдерів, у спортивному залі без стін і вікон.
Михайлівська площа
Виставка знищеної російської техніки на Михайлівській площі.
На фото: дівчина закриває дуло танка баскетбольним м’ячем, протестуючи проти війни та закликаючи бойкотувати виступи російських спортсменів на турнірах будь-якого рівня.
Iрпінь
На в’їзді в Ірпінь видно величезну купу згорілих автомобілів. Їх зібрали у вигляді стіни, щоб не перешкоджали руху. Але поруч на майданчику достатньо місця для гри в баскетбол.
Центр Федерації тенісу України
Нові тенісні корти повинні були прийняти дитячий турнір після 24 лютого, але їх обстрілювали та бомбили протягом місяця. Натяжний купол критої частини кортів було повністю зруйновано, а на інших ділянках залишилися обдерті та обпалені сліди покриття та вирви від снарядів та бомб.
На фото: Двоє юних тенісистів стоять у воронці від вибуху посеред тенісного корту в Ірпені.
Юні тенісисти демонструють свою подачу на початку гри.
#BoycottRussianSport, #TurnOffRussia, #StandWithUkraine, #StopWar
Усі фото зроблені у Києві, Харкові та місті Ірпінь у червні 2022 року.
ФОТО: Микола Синельников